Opryskiwacze, spryskiwacze ogrodowe, techniczne, elektryczne, sadownicze, zawieszane, ręczne, specjalistyczne, profesjonalne, akcesoria, producent

Logo

Wyszukiwarka

Wersje językowe

Tytuł strony

Rozwiązywanie problemów Venus Super

Treść strony

Samoczynny wypływ cieczy po napompowaniu.

Przyczyna:
 1. Brak uszczelki „Korek” lub jej uszkodzenie.
Rozwiązanie:
 1. Należy odkręcić końcówkę rozpylającą od korpusu pompki i sprawdzić czy w otworze korpusu znajduje się uszczelka korek, lub czy nie jest uszkodzona. W przypadku uszkodzenia lub braku uszczelki należy ja wymienić.

 

 

Widoczny spadek ciśnienia w opryskiwaczu, w cylindrze pojawia się ciecz ze zbiornika.

Przyczyna:
 1. Uszkodzony grzybek zaworu pompy.
 2. Zanieczyszczone krawędzie grzybka zaworu pompy
Rozwiązanie:
 1. Należy wykręcić pompkę z głowicy i sprawdzić stan grzybka zaworu pompy. Brak przylegania do dna cylindra, pęknięcia, spuchnięcie lub skurczenie uszczelki świadczą o jej uszkodzeniu. Należy ją wymienić na nową.
 2. Zanieczyszczenia zgromadzone pod krawędzią uszczelki, mogą powodować brak szczelności uszczelki. Po oczyszczeniu problem powinien zostać wyeliminowany.

Problemy z pompowaniem, pompka „przepuszcza”

Przyczyna:

 1. Uszkodzony oring tłoka.
 2. Brak olejku silikonowego na powierzchni oringu

Rozwiązanie:

 1. Należy wykręcić pompkę z głowicy opryskiwacza. Następnie należy rozmontować pompę wysuwając do końca tłoczysko z cylindra i przekręcając je w lewo do kliknięcia. Po rozmontowaniu należy sprawdzić stan oringu. Jeśli oring jest pęknięty lub ma nieregularną powierzchnię, należy go wymienić.
 2. Po wyjęciu tłoczyska należy sprawdzić czy oring jest nasmarowany. W przypadku braku olejku silikonowego na powierzchni oringu, należy go posmarować  olejkiem silikonowym znajdującym się w częściach zamiennych. Po ponownym zmontowaniu pompy urządzenie powinno pracować poprawnie.

 

Zawór bezpieczeństwa nie otwiera się lub nie zamyka, spada ciśnienie w zbiorniku.

Przyczyna:

 1. Uszkodzenie zaworu bezpieczeństwa.
 2. Uszkodzenie uszczelki pod głowicą opryskiwacza.
 3. Źle dokręcona pompka opryskiwacza lub brak uszczelki na korpusie pompy.

Rozwiązanie:

 1. Przy otwartym zaworze należy wpuścić do zaworu kilka kropel oleju silikonowego i kilka razy otworzyć i zamknąć zawór. Jeżeli przyczyna nie ustanie należy wymienić zawór na nowy .
 2. Należy sprawdzić czy głowica opryskiwacza jest dokręcona. Nie należy odkręcać głowicy opryskiwacza. W większości przypadków skutkuje to uszkodzeniem oringu głowicy. Prowadzi to powstania nieszczelności w opryskiwaczu.
 3. Należy sprawdzić czy pompka jest dobrze nakręcona na zbiornik. W przypadku braku uszczelki pod korpusem pompy należy ją założyć lub wymienić jeżeli jest uszkodzona.

Opryskiwacz pryska powietrzem zamiast cieczą.

Przyczyna:

 1. Rurka ssąca wypadła z otworu montażowego w korpusie głowicy.

Rozwiązanie:

 1. Należy odkręcić głowicę opryskiwacza i włożyć poprawnie rurkę ssącą ruchem obrotowym aż do poczucia oporu.
Przejdź do sklepu
Kanał na YouTube