Opryskiwacze, spryskiwacze ogrodowe, techniczne, elektryczne, sadownicze, zawieszane, ręczne, specjalistyczne, profesjonalne, akcesoria, producent

Logo

Wyszukiwarka

Wersje językowe

Tytuł strony

Historia

Treść strony

 
Od czego się zaczęło
 
Początki firmy sięgają 1989 roku. Wtedy, Michał Łosiak otworzył i uruchomił zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych - Kwazar Corporation. Firma powstała w podwarszawskim Jaktorowie, gdzie dziś mieści się siedziba firmy. Początkowo działalność przedsiębiorstwa obejmowała produkcję łubianek plastikowych dla ogrodnictwa. W niedługim czasie po rozpoczęciu działalności skonstruowany został pierwszy model opryskiwacza, będący pierwowzorem Oriona Super o pojemności 6l – obecnie najpopularniejszego produktu w naszej ofercie i jednocześnie najlepiej sprzedającego się opryskiwacza w Polsce.
 
Pomysł na opryskiwacze
 
Pomysł na produkcję opryskiwaczy powstał na początku lat 90., kiedy to intensywnie zaczął się rozwijać handel narzędziami i akcesoriami ogrodniczymi. Aby wyróżnić produkty Kwazar zastosowano intensywny, pomarańczowy kolor zbiorników. Do dziś ta intensywna barwa jest  charakterystyczna dla produktów firmy Kwazar, stanowi również niezaprzeczalnie ropoznawalny znak firmowy.
 
Rozwój firmy  Kwazar Corporation Sp. z o.o.
 
W połowie lat 90-tych uruchomiono produkcję łopat z tworzywa sztucznego. Powstały wówczas  łopata śniegowa i uniwersalna. Wobec ciągłego poszerzania asortymentu firmy, konieczna stała się rozbudowa parku maszynowego, co pozwoliło na dalszy rozwój serii opryskiwaczy ogrodowych. Powstały wówczas małe opryskiwacze ręczne Mercury i Venus, pierwsze opryskiwacze plecakowe Neptune oraz z powodzeniem wprowadzono na rynek opryskiwacze Orion o różnych pojemnościach.
 
Pod koniec lat 90. nastąpił przełomowy krok w produkcji sprzętu dla ogrodnictwa. Pod marką Kwazar powstał pierwszy opryskiwacz elektryczny Zeus (dziś Neptune EL) – był to jednocześnie pierwszy tego typu produkt w całości wyprodukowany w Polsce.
 
Kolejne lata działalności firmy, to dalszy intensywny rozwój w kierunku poszerzenia asortymentu. Opryskiwacze Kwazar w niedługim czasie stały się na tyle uniwersalnymi urządzeniami, że szybko znalazły zastosowanie również w przemyśle spożywczym, lotniczym, wojskowym, ochronie zdrowia, straży pożarnej, rybołówstwie, gastronomii, cleaningu, leśnictwie. Odpowiedź Kwazar-u na potrzeby rynku była równie szybka. Na wzór opryskiwaczy ogrodowych, powstała seria opryskiwaczy PRO+ z uszczelnieniami vitonowymi, przeznaczonych do pracy z silnymi środkami chemicznymi.
 
Rozbudowa parku maszynowego i specjalizacja w przetwórstwie tworzyw sztucznych metodą wytłaczania z rozdmuchem, pozwoliła również na produkcję przedmiotów wielkogabarytowych – do  35 kilogramów. Dzięki temu Kwazar, rozpoczął produkcję, m.in. oznakowania tymczasowego dla drogownictwa i bezpieczeństwa pracy oraz zbiorników na wodę deszczową.
 
Kwazar na rynkach zagranicznych
 
Od początku swojej działalności, Kwazar Corporation prezentował swoje produkty na wystawach i targach, zarówno w Polsce, jak i w Europie, a także pojawiał się na największych i najbardziej prestiżowych imprezach wystawienniczych na świecie. Dzięki tej formie promocji, Kwazar stał się marką rozpoznawalną na całym świecie.
 
Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji produkty wytwarzane pod marką Kwazar trafiają dziś do około 100 krajów na całym świecie, w tym m.in. do Algierii, Anglii, Austrii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Emiratów Arabskich, Estonii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Kolumbii, Korei Południowej, na Litwę, do Łotwy, Meksyku, Madagaskaru, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwecji, na Ukrainę, a także do USA i Włoch.
 
Ekspansja na rynki zagraniczne zaowocowała utworzeniem spółek Kwazar w Anglii, Rosji oraz na Ukrainie, które z powodzeniem radzą sobie na tamtejszych rynkach.
 
Asortyment
 
6 grup produktowych tworzy na chwilę obecną ofertę Kwazar: Garden Pro – profesjonalne opryskiwacze ogrodowe, Cleaning Pro+ - profesjonalne opryskiwacze techniczne, Garden Hobby – opryskiwacze hobbystyczne, Smart Trap – pułapki na owady i repelenty, Snow Pro – łopaty śniegowe i uniwersalne, Road Pro – produkty tymczasowego oznakowania dla drogownictwa. W ofercie znajdują się również dodatkowe akcesoria i części zamienne do opryskiwaczy. Łącznie to blisko 100 produktów.
 
Nagrody i wyróżnienia
 
Od wielu lat Kwazar zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia, nie tylko w branży ogrodniczej, ale także w wielu innych, w których produkty firmy znalazły szerokie zastosowanie. Firma wielokrotnie nagradzana była złotym medalem na targach Polagra (pierwszy złoty medal zdobyła po zaledwie dwóch latach działalności), a także wyróżniana tytułem „Europrodukt”, którym nagradzane są usługi firm, które dążą do zapewnienia kompleksowej i profesjonalnej obsługi klienta. Kwazar Corporation Sp. z o. o. zdobył również tytuł „Lidera Przedsiębiorczości” w dziedzinie przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nagrodzony został Godłem „Teraz Polska”, za co odebrał gratulacje z rąk ówczesnego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Firma otrzymała również certyfikat „Dynamiczna Firma” oraz „Gazelę Biznesu”, dołączając tym samym do grona najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.
 
CSR
 
Od początku swojej działalności, Kwazar Corporation Sp. z o.o. angażuje się w działalność charytatywną, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw lokalnych. Firma włącza się do wielu akcji organizawanych na terenie gminy, udzielając zarówno wsparcia finansowego, jaki i rzeczowego. Rokrocznie firma włącza się również do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także akcji organizowanych przez PCK.
 
Kwazar Corporation Sp. z o. o. wspiera ponadto organizację wydarzeń kulturalnych, jak również  rozwój młodych, sportowych talentów w różnych dyscyplinach.
 
W ramach CSR Kwazar Corporation Sp. z o.o. prowadzi także działania sponsoringowe, współpracując z teamem rajdowym WRC Andrzej Koper/Krzysztof Gęborys.
 
fot. Łukasz Miklasiński, mikla-foto.pl
 
Kwazar dziś 
 
Nowoczesny park maszynowy, dający ogromne możliwości produkcyjne sprawia, że Kwazar Corporation Sp. z o.o., to już nie tylko produkcja własnych wyrobów, ale platforma przetwórstwa tworzyw sztucznych o  ogromnych możliwościach. Firma realizuje obecnie wiele indywidualnych zleceń, zarówno na rynek krajowy, jak i rynki zagraniczne.
 
Z roku na rok staramy się podnosić poprzeczkę i być coraz lepsi, zwracając szczególna uwagę na jakość i technologię produkcji. Jakość  naszych produktów potwierdzona jest certyfikatem ISO 9001:2008, ale przede wszystkim potwierdza ją szerokie uznanie wśród naszych klientów na całym świecie.
 
Obecnie skład zarządu firmy Kwazar Corporation Sp. z o.o. tworzą:
 
Bartosz Przybylski – prezes zarządu
Cezary Łosiak – członek zarządu
Paweł Łosiak – członek zarządu
 
Kwazar w liczbach
  • od 25 lat w Polsce
  • pierwszy opryskiwacz stworzony 1989
  • lider branży ogrodniczej w Polsce,  65% udziału w rynku
  • ponad 100 produktów w stałej ofercie
  • obecność w 8 największych sieciach handlowych w Polsce
  • blisko 1800 dystrybutorów w ponad 500 miastach i miejscowościach w całej Polsce
  • 1,35 tys. ton tworzywa przetwarzanego w ciągu roku
  • 7,9 mln zł na inwestycje od 2011 roku

__________________________________________________

 
Michał Łosiak (1952-2010) – założyciel firmy Kwazar Corporation Sp. z o.o., do 2010 roku pełnił funkcję prezesa.
 
Od połowy lat 70-tych związany z rolnictwem, pod koniec lat 80-tych zajął się przetwórstwem tworzyw sztucznych. W 1989 roku założył firmę Kwazar Corporation, będącą obecnie platformą przetwórstwa tworzyw sztucznych.
 
Prywatnie znany i ceniony poszukiwacz skarbów. Był globtroterem i żeglarzem – w 1999 roku dwukrotnie opłynął przylądek Horn na S/Y Zawisza Czarny oraz przebywał na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego. Był również wielbicielem motocykli Harley-Davidson, należał do Warsaw Chapter Poland (HOG).
 
 
Przejdź do sklepu
Kanał na YouTube